vesti24.mk

Tag : Џин Дајч

ЗАБАВА

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Почина аниматорот на „Том и Џери“

admin
На 95-годишна возраст, минатата година, почина легендарниот аниматор и режисерот на цртаните филмови „Том и Џери“ и „Попај“, Џин Дајч. Многу генерации деца израснаа со...