vesti24.mk

Tag : џин

ЗАБАВА

ФОТО: Елизабета Втора лансира свој бренд на џин

admin
Британската кралица Елизабета Втора отпочна свое сопствено производство и продажба на џин, пренесува „Дејли Мејл“. Напивката, наречена „Sandringham Celebration Gin“, се произведува во дестилерија на...