vesti24.mk

Tag : Џонатан Брага

СВЕТ

Потврдија Русите: Американската војска убила 200 руски платеници

Ferad Aruc
Американскиот генерал бригадир Џонатан Брага, шефот на операциите на главните американски борбени групи за Ирак и Сирија, ја потврдил веста за жестокиот судир со руските...