vesti24.mk

Tag : Џон Англин

ЖИВОТ

Затвореникот Кларенс Англин кој пред 50 години избегал од прочуениот затвор Алкатраз им испратил писмо на ФБИ

Ferad Aruc
ФБИ повторно ја отвориле истрагата за тројцата бегалци од Алкатраз откако добиле писмо за кое се верува дека е испратено од еден од нив. Кларенс...