vesti24.mk

Tag : Џон Магуфули

ЗАБАВА

Коза и папаја позитивни на коронавирус во Танзанија

admin
Директорот на Националната здравствена лабораторија на Танзанија и нејзиниот раководител за квалитет се суспендирани до завршување на истрагата која е во тек, откако претседателот Џон...