vesti24.mk

Tag : Џорџ Буш

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Џорџ Буш со поддршка за референдумот: Сега ја имате моќта да напишете една нова приказна за вас

Ferad Aruc
Поранешниот американски претседател, Џорџ Буш, преку писмо ги повика македонските граѓани да излезат на претстојниот референдум. Во писмото, меѓу другото, Буш ја спомнува и 2008...
СВЕТ

АНГЛИЧАНИТЕ ОТКРИЈА НЕШТО ШОКИРАЧКО – Камерман со неоспорлив доказ, дека Џорџ Буш стои зад рушењето на Кулите близначки

admin
Бритнанскиот магазин „Sun“ објави текст за камерманот Курт Соненфелд, на кого му беше овозможен пристап до Кулите близначки, веднаш по нивното рушењето. Тој тврди дека...