vesti24.mk

Tag : Џошуа Хајден

СВЕТ

Едвај извлекол жива глава: Кенгур претепал младо момче кое пробало да го убие

Ferad Aruc
Кога младиот Џошуа Хајден (19) тргнал во лов на кенгури, не ни очекувал дека ќе се врати дома со скршена вилица и затворено око. Имено,...