vesti24.mk

Tag : џо бајден

ЗАБАВА

Јапонски градоначалник стана хит поради Џо Бајден

admin
Градоначалникот на малиот јапонски град Јамато – Јутака Умеда стана интернет-sвезда откако луѓето сфатија дека, според јапонскиот правопис, неговото име може да се прочита и...