vesti24.mk

Tag : џрватска

СПОРТ

Ова е распоредот на натпревари на нашите ракометари на ЕП во Хрватска

Ferad Aruc
Во петок на 12-ти јануари, започнува Европското првенство во ракомет, на кое ќе учествува и македонската ракометна репрезентација. Првенството ќе трае до 28-ми јануари, а...