vesti24.mk

Tag : Џулијан Асанж

СВЕТ

Француски таен агент го убил Гадафи? Асанж вели дека е можно либискиот претседател да бил убиен по наредба на Николас Саркози

Ferad Aruc
Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж се осврна на најновите вести кои што доаѓаат од Франција во врска со поврзаноста на Николас Саркози и Моамер Гадафи....
СВЕТ

Од еквадорската амбасада не можат да издржат: Асанж не се тушира, јаде со раце и носи иста облека со денови

Ferad Aruc
Расте незадоволството кај вработените во еквадорската амбасада во Лондон каде што од 2012-та година живее основачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Тие отворено се побунија поради...