vesti24.mk

Tag : 5г

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Потврдено: 5G мрежата ја освои Америка, Европа е следна

admin
Податоците во Далас, американска сојузна држава Тексас, се испраќаат во рамките на мрежата ОТА со брзина од 4,7Gbps, благодарение на најмодерната мрежа 5G, потврди компанијата...