vesti24.mk

Tag : H&M

ЗАБАВА

Вакви патики досега не сте виделе: Гигантската компанија лансираше обувки базирани на влакна од банана (ФОТО)

admin
Познатиот гигант од светот на модата, H&M, деновиве претставува иновативни обувки – патики од влакна од банана, или патики од„растителни“ потекло, како што се нарекуваат....
СВЕТ

H&M ги повлекол од продажба детските чорапи кои на себе го имале зборот Алах

Ferad Aruc
Делот кој е спорен е “трагот” од работата на бушилката, кој, ако се погледне наопаку, многу потсетува на арапскиот збор Алах, што значи Бог. Шведскиот...