vesti24.mk

Category : МАКЕДОНИЈА

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

УХМР со најава: Утринските температури на повеќе места ќе бидат под нулата, од петок пораст

admin
Времето утре наутро во Македонија ќе биде студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Во...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Фудбалери од Премиер лигата добиле понуда за лажни сертификати за 1.000 фунти

admin
На фудбалери од Премиер лигата им биле понудени документи за вакцинација против коронавирус. Според „Дејли мејл“, измамници отишле кај играчи од Премиер лигата и им...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Висока излезност во Кавадарци – до 13 часот гласале близу 9.000 граѓани

admin
Висока излезност денеска во Кавадарци на локалните избори кои се седми по ред во земјава. Според обработените 27 проценти од Државната Изборна Комисија, до 13...
ЗАБАВА МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Еве како изгледале гласачките кутии во Македонија меѓу двете светски војни

admin
Со појавата на локални и парламентарни избори на територија на Македонија, гласањето се одвивало слично на денешното, со гласачки кутии, објави Музејот на Македонија. На...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

75% од новите случаи и 79% од хоспитализираните со Ковид 19 се невакцинирани

admin
Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 6 август заклучно со 14 октомври. За вакцинирани...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Ѓорѓе Давид „удри“ по Јелена Карлеуша: И го сврте грбот, а таа вака му одговори

admin
Се чини дека неодамнешното гостување на Ѓорѓе Давид во емисијата „Црвена зона“, во кое зборуваше за врската со Цеца и Јеца, ги запали социјалните мрежи,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Тие сакаат да има конфликти, ние им кажуваме дека сме тука да ја браниме нашата слобода и правдата

admin
Се борам за шанса за чесниот народ наспроти бандитите кои владеат со градот. Се борам за шанса во која општините вистински ќе се развиваат и...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Арсовска: Подземна сообраќајница, кружен тек и нови булеварски решенија за општина Кисела Вода- Најдобрите денови за Скопје допрва доаѓаат

admin
Кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на средба со граѓаните на Кисела Вода ја претстави својата изборна програма за модерно...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Трета година помина Заев, Димитров и Османи се сликаа со кренат палец за почеток на преговори со ЕУ, а преговори се уште не се почнати

admin
Да се потсетиме на она што се случуваше во изминатите 4 години. Ветуваа 500-600 километри автопат, ветуваа ќе го донеселе Гугл, фејсбук, Икеа, а последни...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Од Македонија во Египет само со електронска виза

admin
Граѓаните на Македонија ќе патуваат во Египет само со електронска виза, најави денеска на Фејсбук шефот на дипломатијата Бујар Османи. – Сите оние кои имаат...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ТРИ РАСТЕНИЈА КОИ СПОРЕД ФЕНГ ШУИ ЈА ПРИВЛЕКУВААТ ЉУБОВТА КАКО МАГНЕТ: Ако ја чекате сродната душа, чувајте ги во домот!

admin
Се верува дека овие цвеќиња во домот стануваат магични и имаат корисен ефект врз љубовниот живот. Според фенг шуи, некои растенија привлекуваат пари, некои штитат...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Димовски: Последниот месец дена Македонија е прва по смртност од корона во Европа, тоа е доволно за оставка на Филипче

admin
Има разлика од оставка до оставка, овдека е прашањето дали ова морало да се случи со интеврнеција или неинтервенција, со квалитетна работа или со неквалитетна...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СЕ БЛИЖИ ГОЛЕМ ПРАЗНИК ОБЕЛЕЖАН СО ЦРВЕНИ БУКВИ – на овој ден жени ова мора да го направите!

admin
Рождество на Пресвета Богородица (Мала Богородица, 21 септември) е еден од големите празници на Светата православна црква. Иако овој празник се смета за почеток на...