vesti24.mk

Tag : СПОРТ

СПОРТ

Девојките ќе мораат преку Словенија ако сакаат пласман на Светското првенство

admin
Кризата во Баерн Минхен е минато, се надеваат навивачите на Баварците, откако актуелниот шампион од Бундеслигата стигна до доминантна 4:0 победа на гостувањето кај „фенерџијата“...
СПОРТ

Баерн со „покер“ за Хановер, се доближи на -6 до Борусија (видео)

admin
Кризата во Баерн Минхен е минато, се надеваат навивачите на Баварците, откако актуелниот шампион од Бундеслигата стигна до доминантна 4:0 победа на гостувањето кај „фенерџијата“...
СПОРТ

Шпанска „Марка“ пред дербито на Мадрид направи интервју со македонскиот голман

admin
Шпанска „Марка“ пред дербито на Мадрид помеѓу Реал Мадрид и „малиот“ Рајо Валјекано направи интервју со македонскиот голман на Рајо, Столе Димитриевски, посочувајќи ја неговата...