vesti24.mk

Tag : WhatsApp

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

WhatsApp воведе нова функција за поинтересно допишување (ВИДЕО)

admin
По пораките кои исчезнуваат, „WhatsApp“  сега воведе уште иновации кои би требало да го направат допишувањето поинтересно. На корисниците им се достапни голем број нови...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Предупредување за корисниците на „WhatsApp“: Никогаш не ги преземајте овие апликации!

admin
Корисниците на „WhatsApp“ би требало да бидат свесни за опасноста од ширењето на лажните верзии на оваа популарна апликација. Како што пренесува „Daily Express“, можно...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Внимавајте што пишувате во групите на WhatsApp: Сите се достапни преку пребарувања на Google

admin
WhatsApp групите лесно може да се пронајдат преку пребарување на Google. Групните четови лесно можат да се најдат, но и да им се приклучат. Проблемот е што...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

За корисниците на WhatsApp: Овие трикови не сте ги знаеле, а мора да ги пробате

admin
Овие трикови мора да ги пробате ако сакате да се “скриете” од одредени луѓе. Станете дискретни Ако не сакате вашите контакти да видат кога последен...
ТЕХНОЛОГИЈА

Внимавајте: Еве како вашиот партнер, пријател или шеф може да ве шпионираат преку WhatsApp

Ferad Aruc
Апликациите за комуникација често ни го олеснуваат животот, но исто така им овозможуваат на луѓето да дознаат повеќе информации за нас од што ние на...
ТЕХНОЛОГИЈА

Неверојатни бројки: Еве колку луѓе користат Facebook и WhatsApp

Ferad Aruc
Најголемата социјална мрежа на светот оствари пораст на приходите, профитот и пораст на бројот на корисници – бројката на месечно активни корисници на Facebook изнесува...
ТЕХНОЛОГИЈА

WhatsApp не издржа – падна на новогодишната ноќ

Ferad Aruc
Популарниот сервис за праќање пораки WhatsApp, чиј сопственик е е компанијата Facebook, во последниот ден од старата година имаше едночасовен прекин на работата. „Корисниците на...