vesti24.mk

Tag : ЖИВОТ

ЖИВОТ ЗАБАВА

На Венера пронајден е гас што на Земјата е признак на живот

admin
Во атмосферата на Венера се откриени траги од гасот фосфин, што може да навести досега непознати за науката процеси на оваа наша соседна планета. Имено,...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Кога животот ќе стане тежок и ќе се разочарате од одредени луѓе, сетете се на овие зборови

admin
Разочарувањата, предавствата и ударите се составен дел од животот и не можат да се избегнат. Сепак, можете да изберете како ќе реагирате на ситуациите што...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Оваа животна приказна ќе ве научи големи лекции: Бил сиромашен и решил да се бори, но стресот…

admin
Амбициозниот менаџер Александар е роден во сиромашно предградие како деветто дете, од татко рудар и болежлива неука мајка, која во финансиска смисла не можела да...
ЖИВОТ ЗАБАВА

На крајот, животот се сведува на ова: 5 работи поради кои луѓето најмногу се каат на смртна постела

admin
Во последните часови од својот живот, луѓето речиси секогаш се каат поради една од овие 5 работи 1. „Се каам што немав храброст да го...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Ќе ви биде жал што немавте храброст, да живеете како што сакавте

admin
Понекогаш е тешко да се донесе вистинска одлука. Те боли, те загрижува, како другите ќе се чувствуваат поради тебе. Колку и да размислуваш, сфаќаш и...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Сите понекогаш паѓаме, но разликата помеѓу силните и слабите е во времето што го трошат за да се исправат!

admin
Човек е силен, кога се смее и покрај болката…Човек е смел, кога ќе го надмине стравот и ќе помогне на останатите да го надминат нивниот....
ЖИВОТ ЗАБАВА

Какви луѓе сте според месецот во кој сте родени?

admin
Судејќи според научниците и статистиката, месецот на раѓање влијае на вашето однесување, кариера, љубовен живот… Месецот во кој сте родени може да открие многу работи...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Текст кој ќе го разберат сите кои имаат загубено некого: Сакајте ги луѓето додека се живи, потоа не им требаат цвеќиња

admin
Дали навистина е важно кој е посилен, попаметен, подобар или побогат? Колку ги забележуваме луѓето околу себе кои ни даваат љубов? Колкаво внимание им обрнуваме...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Отстранете ги веднаш: Овие типови луѓе го трујат вашиот живот

admin
Постојат многу извори на негативност во нашите животи. Понекогаш околностите се далеку од совршени и ние стануваме несреќни и депресивни и се чувствуваме како да...