(ВИДЕО) 360˚ Интервју со Димитров: Возот помина, мора да трчаме по него и да ги убедиме дека местото ни е во ЕУ

Ќе успее ли Македонија да исплови од пристаништето во кое е закотвена цели 12 години по добивањето на кандидатскиот статус за членство во ЕУ?

Какви се пораките што во Трст ги слушна македонската делегација од канцеларката Меркел, од новиот француски претседател Макрон, од италијанскиот премиер Џентилони?

Погледнете го интервјуто на „360 степени“ со шефот на дипломатијата, Никола Димитров, кој го придружуваше премиерот Заев на регионалниот собир.

извор:либертас

Loading...