ВИДЕО: 450-километарскиот марш против Ердоган заврши со масовен протест

1793

Десетици илјади приврзаници на турска опозиција се собраа денеска во Истанбул со цел да го одбележат завршувањето на 450-километарскиот марш со кој се протестираше против неправдите кои ги прави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Турските медиуми јавија дека, „море од луѓе“ се собрале на плоштадот во истанбулската населба Малтеп.

 

Loading...