vesti24.mk
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

ВИДЕО: Ова е најбрзото Фиќо на светот

ECA

На мостарскиот аеродром Аутоклуб Херцеговина викендов го организираше Auto-moto Street Show – Mostar 2017 part 2, каде посетителите можеа да видат бројни атракции, помеѓу кои најголемата беше „Фиќото“ на Дамир Ожеговиќ.

Вистинска сензација беше кога на мостарската аеродромска писта се појави „Фиќо“ во кое громогласно рикаат дури два мотори на Suzuki Hayabusа со дополнителен нитро систем.

Феноменално е да се гледа како ова мало „чудовиште“ со лик на „Фиќо“ стартува како испалено од ракета и зад себе со двојна должина ги остава врвно подготвените болиди:

извор:засе.мк

Loading...

Related posts