Во Ургентен донесено избодено момче

Синоќе во 19 часот и 30 минути  во Ургентен центар Скопје е донесен 26- годишен С.Ј  од село Семениште-Скопје  со телесни повреди (расекотина од остар предмет во пределот на градниот кош) што, по негово кажување, кај рудникот во Горна Матка му ја нанело лице од село Арнакија-Скопје.

С.Ј. по укажаната медицинска помош е пуштен на домашно лекување.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на  посоченото лице.

извор:скопјеинфо

Loading...