ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Летаат автомобили на сите страни – автобус остана без кочници, газеше се пред себе!

Снимката е направена со камера од еден од автомобилтие, а ја покажува страшната несреќа што се случи во Сеул, главниот град на Јужна Кореја.

Во оваа несреќа загинаа две лица, а 17 се повредени.

Главен актер во оваа несреќа беше автобус, кој во полна брзина налета на колона автомобили на автопат.

Автомобилите летале на сите страни, а еден од автомобилите останал под тркалата на автомобилот – од него остана само неправилна маса метал и пластика.

Списокот на можните причини за оваа тешка несреќа е голем.

Одредени медиуми пренесуваат дека на автобусот му откажале кочниците.

извор:сителтв

Loading...