vesti24.mk
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Вучиќ: И Тадиќ купи Мерцедес за 600.000 евра исто како Груевски (ВИДЕО)

ECA

Српскиот претседател Александар Вучиќ во синоќешното гостување во емисијата “Кирилица” на “ТВ Хепи”, меѓу останатото зборуваше и за пресудата на за македонскиот екс премиер Груевски и набавката на Мерцедесот.

“Тадиќ купи ист таков Мерцедес Бенц, ист Мерцедес Тадиќ набавил како Груевски, за исти пари. Што треба сега, јас да го гонам Тадиќ во затвор, надлежните органи да го гонат во затвор? Па тоа останало во државата. А што мислите, да го гониме за нешто што нема противправна корист?”

Вучиќ: И Тадиќ купи мерцедес, па не го апсевме како Груевски

И Тадиќ купи мерцедес, па не го апсевме како Груевски

Posted by Republika Nedelnik on Tuesday, 20 November 2018

извор:маркукуле.мк

Loading...

Related posts