vesti24.mk

Category : ЗАБАВА

ЗАБАВА ХОРОСКОП

КОЈА Е ВАШАТА СРЕЌНА БОЈА?! Секоја нијанса има свое значење, а еве што значи!

admin
Боите носат енергија, а некои можат да донесат нешто што навистина ќе направи да заблескате. Тие можат да ја зголемат самодовербата, да ја смират вишокот...
ЗАБАВА

ВКУСЕН, НИСКОКАЛОРИЧЕН И ЗДРАВ ПРИЛОГ НА СЕКОЕ ЈАДЕЊЕ: Упатството на Марта Стјуарт за припрема на БУЛГУР

admin
Булгур е храна која сигурно ќе ја сакате доколку јадете просо и ориз. Тоа е здрава житарка која е богата со хранливи материи, добра е...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дневен хороскоп: Нема потреба да се истакнувате во непознато друштво, обрнете внимание на блиска личност и заедничка тема…

admin
Овен Љубов: Непотребно се грижите за нечие однесување. Не постои начин да ги усогласите вашите желби и потреби во врска со саканата личност. Работа: Заинтересирани...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Изложувањето на сонце ги зајакнува романтиката и страста во врската

admin
Според израелските истражувачи од Универзитетот во Тел Авив, изложеноста на ултравиолетово зрачење од сончева светлина може да ја зајакне вашата романтична врска со партнерот и...
ЗАБАВА

Вашата крвна група кажува колку сте здрави – дознајте ги овие работи за себе

admin
Отпорноста на телото на бактерии, инфекции и разни болести е одредена од многу фактори, вклучувајќи ја и крвната група. Носителите на одредени крвни групи имаат...
ЗАБАВА

МАТЕМАТИЧКА ЗАДАЧА КОЈА СОЗДАВА ГЛАВОБОЛКА: Изгледа лесно, но ќе можете ли да ја решите?

admin
Една корисничка на Твитер објави математичка задача која на многумина им создаде главоболка. Повеќе од 17.000 луѓе реагираа и коментираа. 8÷2 (2+2)=? oomfies solve this...
ЗАБАВА

Зошто теретаните, спортските сали и фитнес студијата се полни со огледала? Еве го одговорот

admin
Има многу причини зошто повеќето спортски сали и фитнес-студија имаат бројни огледала на ѕидовите. Сѐ се сведува на подобрување на вежбањето, но и мотивација за...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Есента која следува ќе биде прекрасна за овие три хороскопски знаци

admin
Овие три знаци од хороскопот ќе имаат прекрасна есен. Девица Ве очекува навистина убава и топла есен. Љубовните врски ќе бидат во преден план. Љубовта...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Не губете го времето: Четири знаци дека сте заљубени во погрешна личност

admin
Љубовта е слепа, а кога сме заљубени не ги гледаме погрешните нешта кои нѝ се наоѓаат пред носот. Најлошото се случува дури кога ќе дознаеме...
ЗАБАВА

Ново истражување тврди: На дебелината влијае квалитетот, а не количината на внесената храна

admin
Дебелината не мора нужно да е резултат на јадење премногу храна, покажа истражувањето на американските научници кои „епидемијата на дебелина“ во Америка ја припишуваат на...
ЗАБАВА

АЛЕРГИЈА ИЛИ КОВИД-19? Докторка објаснува како најлесно да направите разлика (ВИДЕО)

admin
Иако агонијата околи коронавирусот трае, многу луѓе се уште не се сигурно како правилно да ги препознаат симптомите. Доколку сте склони на алергии, сосема е...