vesti24.mk

Category : ЗАБАВА

ЗАБАВА

Бидете внимателни и одете на лекар: Коронавирусот остава последици врз срцето

admin
Директорот на Универзитетскиот клинички болнички центар на Србија проф. Д-р Милика Ашанин рече дека вирусот корона остава последици врз срцето и дека процесот на контрола...
ЗАБАВА

Дојде сезоната на сладолед, направете си вкусни корнети дома (ВИДЕО)

admin
Кога веќе правите домашен сладолед, зошто да не направите и домашен корнет во кој ќе го послужите вкусниот леден десерт? Потребни состојки: 2 белки, пола...
ЗАБАВА

Што се случува со кожата кога исклучувате рафиниран шеќер од вашата исхрана: Ефектите подобри од најскапите креми

admin
Внесувањето на рафиниран шеќер преку исхраната доведува до разни проблеми и може да започне воспалителни процеси во организмот. Дури и лекарите кои работеле во зоната...
ЗАБАВА

Овие секојдневни навики се многу опасни за вашето здравје

admin
Некои секојдневни навики колку и да изгледаат  безопасни можат да предизвикаат сериозни инфекции и негативно да се одразат по вашето здравје. Грицкањето нокти никогаш не е добро...
ЗАБАВА

ТАЈМС: Фотографија од црквата Св. Јован Канео победник во серијата фотографии од патувања

admin
Црквата „Свети Јован Канео“, едно од најрепрезентативните обележја на Охрид, е мотивот на наградената фотографија што ја додели вчерашното издание на неделното издание на лондонскиот...
ЗАБАВА

Нови истражувања: Постои поврзаност меѓу воспаленијата и депресијата

admin
Истражување на Кралскиот колеџ во Лондон, Велика Британија, открива нови наводи за поврзаноста меѓу ниско-системското воспаление и депресијата. Имено, испитувањата идентификуваа повисоки нивоа на воспалителен...
ЗАБАВА

Не ви оди во љубовра? Пресметајте го вашиот ЛИЧЕН БРОЈ и лесно решете ги сите недоумици!

admin
Постојат многумина кои им даваат големо значење на броевите, и ако припаѓате на таквите, нумерологијата може да даде одговори на многу прашања, како за вас,...
ЗАБАВА

Ќе ви требаат само неколку секунди за да го направите овој здрав и вкусен појадок

admin
Секому се случува да се успие, но подобро да каснете нешто наутро наместо да го прескокнете појадокот. Кога брзате и немате време правилно да се...
ЗАБАВА

Овие три работи треба да ги фрлите од вашиот дом: Влијаат врз вашиот мир и прават да се чувствувате лошо

admin
Како што пишува mydoiman.com начелата на фенг шуи, многу јасно укажуваат кои предмети треба да ги задржиме, а од кои треба да се ослободиме. Според Енџи Чо,...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Ставете лимон во собата во која спиете: Кога ќе дознаете како помага, веднаш ќе го направите тоа

admin
Познато е дека лимонот е богат со витамин Ц и како таков е многу добар за вашето здравје. Се додава во чај или се пие како...