vesti24.mk

Category : ЉУБОВ И СЕКС

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Мажите не се осмелуваат да ги пробаат овие 7 работи, а ги сакаат повеќе од сѐ

admin
Преземете иницијатива Исто како и жените и мажите имаат сексуални фантазии. За некои се подготвени да разговараат. Додека за другите баш и не зборуваат. Она...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Нумерологијата ќе ви ја открие вашата среќа во љубовта: Пресметајте го заедничкиот датум и откријте што ве очекува во врската

admin
Броевите имаат многу симболично значење, а нумеролозите истакнуваат дека вашиот биоритмички број значително влијае на сите аспекти на животот, особено на љубовта. Проверете што ви...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Се вљубуваме три пати во животот! Само една љубов е вистинска, еве како да ја препознаете

admin
После сите бродоломи, порази и емоционални рани, важно е да не престанете да верувате во љубов Психолозите истакнуваат дека ние навистина се вљбуваме три пати...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Истражување: Од овој дел на телото зависи колку мажите ќе бидат „издржливи“ во сексот

admin
Поголемиот дел од жените сметаат дека за издржливоста на мажите во текот на сексуалниот однос заслужни се мускулите или пак нивната кондиција. Меѓутоа – тоа...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Жените се изјаснија: Колку минути мора да трае сексот со предигра за целосно уживање?

admin
Истражувањата докажаа дека просечното траење на сексот е помеѓу 5 и 8 минути, но дали е тоа доволно за жената маскимално да ужива во сексот?...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Отфрлена главната теорија зошто мажите не можат да имаат сексуален однос повеќе пати последователно

admin
Долги години се веруваше дека хормонот пролактин е причината поради која што мажите треба да чекаат одредено време по оргазмот за повторно да имаат сексуален...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Бакнежите нѐ прават посреќни, па секогаш кога имате шанса – бакнувајте се!

admin
Покрај манифестацијата на чувствата, бакнежите имаат исклучително корисен ефект врз нашето тело. Збогум болка и депресија Бакнувањето најмалку три минути го ослободува телото од стрес...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Врските кои ќе започнат онлајн, траат подолго од останатите

admin
Паровите кои ќе се запознаат на интернет многу порано сакаат да започнат заеднички живот и да основат семејство, покажа истражување спроведено во Швајцарија. Во истражувањето...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Научниците тврдат: Апликациите „за флертување“ се подобри од „дејтовите“

admin
Според истражувањето, паровите кои се запознале на овој начин биле задоволни од квалитетните односи и квалитетот на нивниот живот Според истражувањето на Универзитетот во Женева,...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Десетте најчести грешки кои жените и мажите ги прават во текот на сексот

admin
Британската онлајн страница за состаноци Illicit Encounters направи истражување за најголемите грешки кои ги правиме во текот на сексот. Во спроведената анкета учествувале над 2.000...