Заборавете на вијаграта: Оваа домашна смеса од само 2 состојки има далеку подобар ефект од пилулите

Голем број на мажи трошат многу пари за да се справат со импотенцијата. Сепак, пилулите не се единственото решение бидејќи моќни состојќи кои помагаат за овој проблем се кријат во природата.

Оваа смеса е една од нив, а за нејзина подготовка се потребни само две состојки – суво грозје и млеко.

Околу 30 грама суво грозје треба добро да се измие со топла вода, а потоа кратко да се свари во 20 милилитри млеко. Напитокот се пие откако ќе се излади, а за да има најдобар ефект пожелно е да се консумира по три пати на ден, со постепено зголемување на количината на сувото грозје се додека не се дојде до тежина од 50 грама.

Loading...