Жена пронајдена со устрелна рана во градите

Истата била пронајдена од страна на нејзиниот сопруг.

Вчера во 17,10 часот во ПС-Куманово, од страна на Итна медицинска помош било пријавено дека во куќа на ул.„Романија“ е пронајдено женско лице со устрелна рана во пределот на градите.

По извршениот увид било констатирано дека во временскиот период од 08,30 до 17,00 часот, Т.Ш. (46) додека била сама во куќата, со пиштол испукала еден куршум  во пределот на градите.

Истата била пронајдена од страна на нејзиниот сопруг.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.

Loading...