vesti24.mk

Category : ЖИВОТ

ЖИВОТ ЗАБАВА

Заеднички живот пред брак: Три важни причини за и против

admin
Идејата за заеднички живот пред брак често е камен на сопнување во врската. Овде, како и секогаш кога е љубовта во прашање, мислењата се поделени....
ЖИВОТ ЗАБАВА

„Животот не е лесен“: Овие реченици ќе ве направат посилни, а со тоа и посреќни

admin
Овие вистини нè прават посилни, а со тоа и посреќни. 1. Животот не е лесен Напорната работа ги прави луѓето среќни. Тоа е начинот на...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Не е материјално или недостижно: Овие нешта ни носат вистинска среќа во животот

admin
Живееме во свет во кој постојано имаме наметнати мислења за тоа што треба да имаме или како да живееме. Додека многу луѓе мислат дека среќата...
ЖИВОТ ЗАБАВА ХОРОСКОП

Тие живеат најдолго: Што ги прави посебни овие три хороскопски знаци?

admin
Според резултатите од неколку студии, најдолговечен знак е Ракот, а веднаш зад него следат Овенот и Девицата. Се верува дека Раковите доживуваат длабока старост бидејќи...
ЖИВОТ ЗАБАВА

За да си го продолжите животот – скратете го времето поминато пред телевизор

admin
Ограничувањето на гледање телевизија барем неколку часови дневно може да ја зголеми должината на животот со неколку години и да ја подобри општата здравствена состојба,...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Треба да направите избор кој воопшто не е лесен: Само 1 од 200 лица одговара точно на ова прашање

admin
На едно логичко прашање кое голем број од светските компании им го поставуваат на своите потенцијални вработени на интервју за работа, ретко кој може да...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Овие две реченици мора да ги запомните, толку се моќни што ќе ви го променат животот

admin
Алберт Ајнштајн во 1922-ра година бил на турнеја во Јапонија кога доставувач му испорачал порака во хотел во Токио. Кога сфатил дека нема доволно пари...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Мудроста на животот, совет кој многу ќе ви помогне

admin
Еден студент отишол кај својот професор на консултација. „Професоре“, почнал тој. „Ме мачи нешто деновиве и се прашував дали би можеле да ми помогнете.“ „Тука...
ЖИВОТ ЗАБАВА

На Венера пронајден е гас што на Земјата е признак на живот

admin
Во атмосферата на Венера се откриени траги од гасот фосфин, што може да навести досега непознати за науката процеси на оваа наша соседна планета. Имено,...