vesti24.mk
ВЕСТИ

Авионот што со часови кружеше над Скопје ќе слета во Приштина

ECA

Авионот Боинг 737-752 кој требаше да пристигне во Скопје, а доаѓа од Истанбул, Турција не успеа да слета на скопскиот аеродром поради силен ветер.

Авионот е пренасочен на аеродромот во Пришина.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts