Uncategorized

Авион налета на воздушен џеб- Повредени над 20 лица

ECA

Според него, патниците кои се здобиле со повреди, најверојатно не ги имале врзано појасите.

Повредените се префрлени во болница во Бангкок, а рускиот амбасадор на Тајланд Кирил Барски изјави дека десетина повредени се хоспитализирани, од кои, на две лица требало да се изврши оперативен зафат.

ТАСС, повикувајќи се на аеродромски извор, наведе дека 25 лица се повредени кога авионот на летот СУ-270 наишол на зона на силна турбуленција во момент кога се приближувал кон тајландската престолнина.

MKD NEWS

Loading...