vesti24.mk
ЗАБАВА

Ако имате страв од летање ова не е за вас: За време на летот сфатил дека не е врзан, а тоа што следуваше ќе ви го заледи срцето (ВИДЕО)

ECA

Ако се плашите од висина ова е едно од тие видеа кое ќе ве натера никогаш повеќе да помислите на летање.

Еден корисник на Јутјуб објави видео од неговиот одмор во Швајцарија каде се одлучил да испроба лет со едрилица.

Имено се преминало во погрешен правец откако ново печениот летач сфатил дека не врзан со сигурносниот појас околу себе, а потоа следуваше вистински пекол, погледнете.

Ако мислите дека по овој лет тој се откажал, се лажете. Тој изјавил дека повторно ќе лета бидејќи за време на првиот лет не уживал.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts