vesti24.mk
ВЕСТИ

Албанка нападната во Ресен

ECA

На 23.05.2020 во 18:30 часот во Полициска станица Ресен, В.Д.(43) од Р.Албанија пријавила дека на ул. „ 29 – ти  Ноември “ во Ресен по претходна расправија била физички нападната.

Лицата кои ја нападнале ги идентификувала како  Р.С. и Ф.Н.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts