vesti24.mk
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Богдан Илиевски доживеал сообраќајна несреќа во центарот на Скопје

ECA

Активистот од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ Богдан Илиевски во средата вечер доживеал сообраќајна несреќа во близина на Универзалната сала.

Илиевски, вели дека е добар и се прашува од каде толкава омраза мислејќи на функционерот од СДСМ кој вечерта на несреќата му се смеел.

„Ако бев и јас мала шуга ко нив, ќе го прогласев ова за обид за убиство. Фала богу ниту сум, ниту беше таков обид, дечкото не беше под дејство на алкохол, исто како и шоферот на нашата кола, но за жал ј….а ни возачка дозвола ни 18 години имаше. Други описи се небитни, човек е човек, згрешил за среќа без последици (освен објавите на вакви мегаморонски постови „бетмен славеше мандат кекеке““, напиша Илиевски на својот Фејсбук профил.

Loading...

Related posts