vesti24.mk
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Вака живее Италјанската мафијата: Паднал најголемиот италијански бос и целото негово семејство! Кога полицијата влегла во палатата…

ECA

Италијанската полиција уапсила 31 член од мафијата Касамоника во големата акција ширум земјата.

Во акцијата за апсење на еден од најозлогласените мафијаши во Италија, Џузепе Касамоника, учествувале повеќе од 250 полицајци.

Покрај него, уапсени биле и голем број членови на неговото семејство.

Мафијашите кои биле уапсени ширум Рим и јужна Италија, се товарат за трговија со дрога и изнудување на пари.

дрога и изнудување на пари.

Куќата на Џузепе Касамоника била главно собиралиште на “неговите опасни луѓе”, а при претресот на куќата, пронајдени биле 50.000 во кеш, бројни банкарски сметки, луксузни часовници и автомобили, пренесуваат италијанските медиуми.

Loading…
Loading...

Related posts