vesti24.mk
ВЕСТИ

Велешани со порака до Заев: Националните интереси не се на продажба

ECA

Трет ден ВМРО-ДПМНЕ ги блокира расксниците во Скопје и во десет други градови како знак на револт кон владата на Заев околу преговорите со Софија.

Велес и велешани денес го искажаа својот револт и му порачаа на Заев дека не смее да го распродава македонскиот идентитет и национални интереси.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts