Uncategorized

Верижна сообраќајка во Ѓорче – блокиран сообраќајот

ECA

Верижна сообраќајка што утрово се случила во скопската населба Ѓорче Петров беше причина за застој на сообраќајот во овој дел од градот, пренесува Телеграф.

Во сообраќајката учествувале четири автомобили, а според очевидци, до несреќата дошло кога првото возило од колоната нагло закочило пред обележаниот пешачки премин.
Засега нема информации за повредени лица, а од фотографиите очигледно е дека е предизвикана материјална штета.

skopjeinfo.mk

Loading...