vesti24.mk
ЗАБАВА

(ВИДЕО) ПОЗНАТАТА ПЕСНА И ВО АФРИКА: Во Етиопија ја пеат Македонско девојче…

ECA

Познатата песна „Македонско девојче“ ја пеат и во Етиопија.

– Еве како ја пееме „Македонско девојче“, на гости кај Сурма, со домородните луѓе на границата помеѓу Етиопија и Јужен Судан, гласи пораката под видеото што на Фејсбук го објавува Билјана Јуруковски.

Погледнете го видеото и слушнете како познатата песна се пее во Африка.

Kako ja peeme Makedinsko devojce na gosti kaj Surma domorodnite ljuge na granica pomegu Ethiopia i Juzen Sudan

Gepostet von Biljana Jurukovski am Dienstag, 19. März 2019

извор:курир.мк

Loading...

Related posts