vesti24.mk
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Скокаше и бегаше: Смотан крадец на Порше, сакаше да им избега на полицајците, но тие направија чудна тактика

ECA

Еден локален жител на Торонто сними видео како беше сопрен крадецот што украде Порше.

Полицијата направи одлична работа со тоa што го блокираше крадецот и не му овозможи да избега.

Крадецот откако сфати дека не може да избега се обиде да се сокрие, прескокнувајќи ја оградата на патот.

Како што објавија странските медиуми, криминалецот е уапсен од страна на полициските службеници, и веројатно нема да биде ослободен во блиска иднина.

Видеотот погледнете го ТУКА.

Loading…
Loading...

Related posts