vesti24.mk
ЗАБАВА

Ви требаат само две состојки: Направете го овој ефикасен домашен лек за проширени вени

Од проширените вени не страдаат само повозрасните лица. Поради претераното седење на работа и во домот, отекувањето и проширувањето на вените е честа појава и кај младите.

Недостатокот на физичка активност и вишокот килограми се најголемите непријатели на вените. За среќа лековите од народната медицина можат многу да помогнат.

За ова ефикасно средство ви се потребни само две состојки: еден детски сапун и чаша овчо млеко.

Изрендајте го сапунот во чашата млеко и оставете го да отстои додека не се соединат состојките, а потоа смесата втријте ја на проблематичните места три пати дневно.

Можете да правите и облоги, поголема количина ставете на газа и газата поставете ја на вените и држете ги облогите најмалку десет минути.

Постапката повторувајте ја три пати дневно.

Смесата чувајте ја во фрижидер.

извор:курир.мк

Related posts

ЗАБАВА

Ви требаат само две состојки: Направете го овој ефикасен домашен лек за проширени вени

Од проширените вени не страдаат само повозрасните лица. Поради претераното седење на работа и во домот, отекувањето и проширувањето на вените е честа појава и кај младите.

Недостатокот на физичка активност и вишокот килограми се најголемите непријатели на вените. За среќа лековите од народната медицина можат многу да помогнат.

За ова ефикасно средство ви се потребни само две состојки: еден детски сапун и чаша овчо млеко.

Изрендајте го сапунот во чашата млеко и оставете го да отстои додека не се соединат состојките, а потоа смесата втријте ја на проблематичните места три пати дневно.

Можете да правите и облоги, поголема количина ставете на газа и газата поставете ја на вените и држете ги облогите најмалку десет минути.

Постапката повторувајте ја три пати дневно.

Смесата чувајте ја во фрижидер.

извор:курир.мк

Related posts