vesti24.mk
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Возачи од денес полните резервоари со горива по овие цени

ECA

Бензинот поскапе ама за малку.

Последната одлука на РКЕ ја зголеми цената на бензинот “Супер 95“ додека останатите нафтени деривати и оваа недела остануваат со исти цени како и претходните.

Од ноќеска на полноќ почнаа да важат цените согласно кои ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 0,50 денари и ќе се точи по 67,00 денари за литар.

ЕУРОСУПЕР БС-98 и понатаму ќе се продава по 69,00 денари за литар, а дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе чини исто така 60,00 денари.

Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе изнесува 49,50 денари за литар.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts