vesti24.mk
ЗАБАВА

Во ресторан во Бутел: Свадбари немале пари да ја подмират сметката, им носеле пари и злато за да платат

ECA

Изминатиот викенд во ресторан во скопски Бутел долшо до непријатна ситуација во која младенците немале доволно пари да ја платат свадбата, па сопственикот морал да повика обезбедување.

Ноќта саботата спроти неделата настанала тензичната ситуација кога младенците и гостите сакале да ја напуштат прославата, но сопственикот на локалот најпрво си ги барал парите и не ги пуштал да си одат.

На крајот, морало да интервенира обезбедувањето, а за да се реши ситуацијата, младоженецот напомош викал пријатели да му донесат пари и накит за да ја подмири сметката во ресторанот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts