vesti24.mk
ВЕСТИ

Во Скопје приведен криминалец баран со потерница

ECA

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потрага, денеска во 15:30 часот во Скопје го приведоа И.К. (26), кој се барал по распишана потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување на казна затвор од две години во врска со чл.236 ст.1. од КЗ на РСМ.

Приведеното лице ќе биде предадено на кзанено поправна установа.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts