vesti24.mk
ВЕСТИ

Во Скопје 725 лица се заразени со коронавирус, погледнете по колку има во другите градови

ECA

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1999, бројката на оздравени пациенти е 1439, на починати е 113, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 447. Последната дистрибуција по градови е:

Скопје – 725, активни 204, Куманово – 436, активни 35, Дебар – 51, активни 0, Штип-41, активни 6, Прилеп –210, активни 46,  Тетово – 177, активни 82, Струга – 75, активни 8, Велес – 127, активни 41, Битола –28, активни 7, Охрид –23, активни 8.

Кавадарци – 5, активни 0, Гостивар –21, активни 3, Гевгелија – 4, активни 0, Струмица – 3, активни 1, Крива Паланка- 6, активни 0, Радовиш – 4, активни 0, Крушево – 3, активни 0, Кочани – 31, активни 0, Пробиштип – 2, активни 0, Кичево – 2, активни 0, Неготино -10, активни 3 (7 заболени лица од ПЕ Неготино се жители на Демир Капија) , Демир Хисар – 1, активни 0, Македонски Брод – 2, активни 0, Пехчево- 3, активни 0, Делчево-1, активни 0, Валандово -1, активни 0, Виница – 3, активни 1, Кратово-2, активни 1, Берово-1, активни 0, Свети Николе-1, активни 1.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts