vesti24.mk
ВЕСТИ

Во чест на Билјана Беличанец: Едноминутно молчење на митингот во Струмица

ECA

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на митингот во Струмица ги замоли граѓаните сите заедно да и` оддадат почит со едноминутно молчење на починатата актерка и поранешна градоначалничка на општина Кисела Водa, Билјана Беличанец Алексиќ.

Претходно, Мицкоски побара молк од една минута и на митингот на партијата во Радовиш.

-Згасна еден човечки живот, прекрасната глумица, Билјана Беличанец, замина од овој свет. Беше исклучителна личност и исклучителен градоначаник, претседател на градскиот комитет на УЖ ВМРО-ДПМНЕ, рече Мицкоски во Радовиш.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts