vesti24.mk
ЗАБАВА

Голем мотив за Хрватите: Ако фудбалерите го освојат Мундијалот Белинда ќе свири гола на клавијатури (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

ECA

Хрватската клавијатуристка Белинда Бедековиќ вети дека ќе се свири клавијатури гола ако Хрватска стане светски шампион во фудбал.

Белинда истакна дека на себе ќе ги има своите среќни златни сандали, а дека својот „секси концерт“ ќе го пренесува во живо на Фејсбук.

46 годишната Белинда се прослави кога се појави во славниот филм „Борат“, каде соработуваше со Саша Барон Коен, свирејќи ја песната „You Be My Wife“.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts