vesti24.mk
ЗАБАВА

Го пипкаат неговиот полов орган за среќа, а некои отидоа и предалеку со понудите: Фановите опседнати со Кристијано Роналдо (ФОТО)

ECA

Статуата на Кристијано Роналдо поставена во неговиот роден град Фунчал во 2014 година е прилично голем мамец за туристите.

Многу фанови застануваат да се фотографираат со истата, а посебно им е интересен еден нејзин дел.

Скулптурата ја има направено португалскиот вајар Рикардо Велоза од бронза и е тешка 800 килограми, а висока околу 2,5 метри, а по се изгледа таа носи и среќа.

Ова ќе ви го кажат ако ги прашате многубројните туристи кои се почесто го допираат неговиот полов орган верувајќи дека тоа ќе им донесе среќа.

Но, некои од нив поминаа и чекор понатаму, а тоа заклучете го самите од фотографиите.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts