vesti24.mk
ЗАБАВА

Го спасила од еутаназија и му помогнала на дебелиот златен ретривер да ослабе околу 40 килограми

ECA

Многу луѓе сакаат дебели кучиња, но овој златен ретривер, запоставен од сопсвениците стигнал до 78 килограми. Тие го однеле Каи на ветеринар за да успие, односно да го еутанизира.
Но, Пам, љубителка на кучиња, го посвоила со цел да му помогне да ја изгуби тежината. И успеала во тоа. Каи изгубил речиси 40 килограми.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts