vesti24.mk
ЗАБАВА

Даде отказ во банка и последниот ден одлучи да направи нешто за кое сите зборуваат: Погледнете како дојде на работа (ВИДЕО)

ECA

Банкар од Сао Паоло, дал отказ па решил својот последен работен ден да го помине така што ќе остане запаметен. Овој Бразилец облекол костим на „Спајдермен“ и така дошол во банката на своето работно место.

Работел во делот каде што се врши анализа, па клиентите не го виделе. Сепак, ги забавувал своите, сега веќе поранешни колеги, кои се потрудиле  целиот свет да го види „Спајдермен во банка“.

На социјалните мрежи покрај фотографиите се појави и видео од последниот работен ден на овој банкарски службеник.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts