vesti24.mk
ВЕСТИ

ДЕТАЛИ ЗА ВЧЕРАШНАТА ТРАГЕДИЈА: Почина 27- годишно момче

ECA

Вчера во 16.50 часот било пријавено дека на автопатот Скопје-Штип, во близина на клучка Коњари, патничко возило „нисан навара“, со скопски регистарски ознаки, излетало од патот.

С.О.(27) од с.Елово, починал на местото на незгодата, а С.А.(37) од с.Долно Количани се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts