vesti24.mk
ВЕСТИ

Димовски: Во Берово тешко се живее

ECA

Берово. Местото каде сум роден, каде сум растел и созревал. За мене, најубавото место во светот. Едноставно, го сакам Берово. Денес, тешко се живее тука. Младите заминуваат во туѓина. Цели семејства заминуваат, разочарани од неправдите, сиромаштијата и бесперспективноста, напиша на Фејсбук, Димитар Димовски од ВМРО-ДПМНЕ.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts