vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дневен хороскоп: Денеска е тежок ден за овој знак, а близнаците веднаш да посетат лекар!

ECA

Овен

Морате да бидете поотворени и појасни ако сакате да промените одредени околности. Немојте да чекате и не се потпирајте на нечие ветување.
Повторно се враќате во минатото и посакувате средба со некое лице. Можеби желбата и’ ќе ви се оствари во наредниот период.
Добро се чувствувате.

Бик

Пред вас е работа која ветува. Можете да се снајдете во било каква ситуација,а сите обврски ќе ги завршите со неверојатна леснотија.
Премногу сте чувствителни и немате реална слика за саканото лице. Би било добро да се преиспитате, бидејќи можеби проблемот е во вас.
Се чувствувате уморно.

Близнаци

Вашата околина забележува дека сте премногу окупирани и не стасувате се’ да завршите. Ќе ја имате нивната поддршка, само побарајте ја.
Поради бројните деловни обврски го запоставувате партнерот, а сте му замерувале на многу помали грешки. Освестете се и одвојте го емотивниот и деловниот живот барем на еден час дневно.
Не ги игнорирајте тешкотиите кои ги имате туку посетете лекар.

Рак

Полни сте со позитивна енергија и не сте свесни дека тоа е добар предуслов за добра заработувачка. Ќе бидете презадоволни со резултатите.
Лицето кое до сега не сте го забележувале може да ви се вовлече под кожа. Ниту не сте забележале дека сте се’ почесто во негова близина.
Одбегнувајте ладни пијалоци.

Лав

Имате шанса своите идеи да ги спроведете во дело. Ќе имате поддршка од едно лице кое е многу ценето па прифатете ја таа поддршка.
Љубовниот живот тргнала по нагорна линија. Врската која сте ја започнале сосема сигурно може да прерасне во нешто позначајно.
Почнете со некои активности

Девица
Во изминатиот период вредно сте работеле, а сега ги собирате плодовите. Можете да отидете на заслужен одмор или барем испланирајте еден.
Нагласената страственост повторно ве влече во некоја авантура, самци – пред вас е добар ден. Вие вљубените не сте заинтересирани за големи промени.
Хранете се поздраво.

Вага

Не сте задоволни со деловната ситуација и другите ги обвинувате за својот неуспех. Обидете се да бидете објективни и малку да се тргнете.
Делувате отсутно и саканото лице покажува загриженост. Немојте да дозволите било што да влијае на вашиот љубовен живот. Сите ние имаме проблеми.
Можни се главоболки.

Шкорпија

Се’ ви поаѓа од рака, а имате и одлична комуникација со претпоставените. Задоволни сте по прашањето на финансиската ситуација. Денес работете што подобро можете.
Доколку имате намери за тоа да ја унапредите емотивната врска, важно е да го известите партнерот за тоа.Немојте вашите намери да го „шокираат“ партнерот.
Повеќе одморајте.

Стрелец

Пред вас е прекрасен период кој преку предизвиците ќе донесе и голем успех. Важно е да бидете потполно опуштени и да уживате во љубовта.
Немојте да одолговлекувате со донесувањето важна одлука бидејќи саканото лице може да го загуби трпението, а тоа сега никако не би ви требало.
Добро би ви користела една подолга прошетка.

Јарец

До израз ќе дојде вашата интелигенција. На време ќе одбегнете евентуални проблеми или тешкотии. Бидете опуштени и работете најдобро што можете.
Ќе успеете да се изборите за подоминантна позиција во емотивната врска и ќе бидете задоволни со натамошниот тек на односот. За вас денес би можел да биде убав ден.
Одлично се чувствувате.

Водолија

Не сте добро организирани а идеите кои ги имате никако не можете да ги спроведете во дело. Побарајте помош од близок соработник.
На многу лесен начин можете да остварите комуникација со лице кое веќе некое време ви се допаѓа. Не ја пропуштајте приликата за разговор.
Болки во мускулите.

Риби

Ако размислувате за промена на работата би можеле ненадејно да добиете понуда околу која никако не би требало да се двоумите.
Партнерот е исклучително толерантен кон вас и трудете се тоа да не го злоупотребите. Ќе имате среќа, повеќе од обично.
Избалансирајте ја исхраната.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts